Connect with us

В Україні

«Старий» Верховний Суд не визнає свою ліквідацію

Опубліковано

Верховний Суд попереднього складу не ліквідований і продовжує функціонувати поряд із новим Верховним Судом через законодавчу колізію.

Про це на брифінгу заявив виконувач обов’язків голови ВСУ (попереднього складу) Василь Гуменюк. За його словами, Верховний Суд не був ліквідований, а перейменований (із «Верховний Суд України» на «Верховний Суд»), а отже, на цей момент функціонують обидві установи. «Де ви знайшли, що Верхов­ний Суд ліквідовано? Такого законодавчого акта немає!.. Розпорядчого акта, на підста­ві якого можна сказати, що Верховний Суд України ліквідовано, не надходило», — заявив В. Гуменюк.

Суддя також додав, що в разі ліквідації попередній склад суду повинен знищити всю секретну документацію й жорсткі диски. «Чим страшна ліквідація Верховного Суду України? Тим, що в разі його ліквідації знищується, на­ приклад, жорсткий диск ВСУ й інші секретні матеріали, які мають термін зберігання 3–5 років. Ми їх не можемо передати новому Вер­ ховному Суду, щоб він користувався», — сказав В. Гуменюк.

Він вважає, що необхідно знайти вихід із ситуації, з юридичної колізії або дочекатися рішення Конституційного Суду щодо консти­туційності створення нового Верховного Суду. Як було заявлено, ті 13 суддів, які не пройшли в новий ВС, не вважають себе звільненими і продовжують виконувати свої обов’язки в су­ді. «Вони ходять на роботу, вивчають законо­давство, до нас  звертаються люди»,— зазначив Василь Гуменюк, уточнивши, що ці судді не розглядають справ і «намагаються не заважати суддям нового складу Верховного Суду». Також 13 суддів із попереднього складу продовжують отримувати оклад судді.

За словами В. Гуменюка, попередній склад ВСУ буде вважати себе чинним до прийняття, згідно зі встановленим законом порядком, рі­шення про ліквідацію або реорганізацію суду.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.