Connect with us

В Україні

Суддівський іспит для підтвердження відповідності займаній посаді

Опубліковано

Із 14 лютого по 15 березня 990 суддів з усіх регіонів України пройдуть дворівневий іспит у рамках кваліфікаційного оцінювання суддів.

Процедура кваліфікаційного оцінювання, що запроваджена в рамках судової реформи, є обов’язковою для всіх 5 700 суддів місцевих та апеляційних судів. Як зазначив голова ВККСУ Сергій Козьяков, під час первинного кваліфікаційного оцінювання у 2016 році та конкурсу до Верховного Суду в 2017 році кваліфікаційне оцінювання вже пройшли 500 осіб, а отже, його мають пройти ще 5 200 суддів. Процедура передбачена для визначення здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді. Той, хто її не пройде, буде звільнений із посади.

Серед 990 суддів, які проходять оцінювання, судді місцевих загальних судів (320), судді окружних адміністративних судів (63), судді господарських судів (59), судді апеляційних судів (395), судді апеляційних адміністративних судів (116), судді апеляційних господарських судів (37).

Оцінювання відбувається шляхом складання суддею дворівневого іспиту — анонімного тестування та практичного завдання, дослідження суддівського досьє та співбесіди з членами ВККСУ.

Сергій Козьяков також додав, що 22 лютого проходження кваліфікаційного оцінювання розпочне наступна група, яка включає 1 790 суддів.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.