Connect with us

Законодавство

Фізичні заняття на велогенераційній установці зменшуватимуть строк відбування покарання

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 10057 щодо зменшення строку відбування покарання засудженим, яким призначено покарання у виді позбавлення волі на певний строк, у зв’язку із суспільно корисною діяльністю, пов’язаною з генеруванням електричної енергії.

Зокрема новою ст. 74-1 Кримінального кодексу України запропоновано встановити, що строк відбування покарання, встановлений вироком суду особі, засудженій до покарання у виді позбавлення волі на певний строк, підлягає зменшенню в порядку, передбаченому цією статтею, у разі здійснення засудженою особою суспільно корисної діяльності у вигляді генерування електричної енергії за допомогою велогенераційної установки.

Генерування електричної енергії за допомогою виконання фізичних занять (крутіння педалей) на велогенераційній установці згідно встановлених нормативів протягом одного місяця дає право засудженій особі на зменшення строку призначеного їй покарання у виді позбавлення волі на певний строк шляхом відрахування трьох днів. Нормативи генерування електричної енергії за допомогою велогенераційної установки та, відповідно, кількість годин фізичних занять на велогенераційній установці протягом одного місяця, що дає право особі на зменшення строку призначеного їй покарання у виді позбавлення волі у встановленому цією статтею порядку, визначаються і затверджуються Міністерством юстиції України.

Період фізичних занять на велогенераційній установці, що дає право на зменшення строку призначеного засудженій особі покарання у виді позбавлення волі, становить не більше десяти місяців за один календарний рік. Загальна кількість днів, на яку засудженій особі може бути зменшено строк призначеного покарання у виді позбавлення волі відповідно до положень цієї статті, становить для кожної особи не більше 30 днів за кожен календарний рік.

Читайте також: Поріг кримінальної відповідальності за незаконні дії з гуманітарною допомогою буде зменшено

Доступ до фізичних занять на велогенераційній установці здійснюється виключно за наявності у засудженої особи медичного висновку про відсутність протипоказань для виконання фізичних вправ на велогенераційній установці.

Суспільно корисна діяльність засуджених осіб, пов’язана з генеруванням електричної енергії за допомогою велогенераційної установки, передбачена даною статтею, не є роботою в розумінні законодавства про працю, здійснюється засудженими особами виключно на добровільних засадах та на безоплатній основі.

Реалізація заходів, передбачених цією статтею, покладається на адміністрацію колонії, в якій перебуває засуджена особа.

Зменшення строку відбування покарання засудженій особі, якій призначено покарання у виді позбавлення волі на певний строк, у порядку, передбаченому цієї статтею, здійснюється судом.

Адміністрація колонії надає інформацію про здійснений обсяг фізичних занять на велогенераційній установці (у годинах протягом кожного місяця) та про обсяг згенерованої відповідно до нормативів електричної енергії, що дає право на зменшення строку покарання у виді позбавлення волі, а також інформацію про кількість днів, на які засуджена особа має право зменшити призначене їй покарання у виді позбавлення волі на певний строк, щодо кожної засудженої особи, яка перебуває у колонії, на запит такої особи (її представника) або суду.

Під велогенераційною установкою слід розуміти пристрій, призначений для генерування електричної енергії за допомогою фізичних занять людини у вигляді крутіння педалей на велосипеді або велотренажері, з подальшою передачею отриманої електричної енергії на засоби збереження та/або безпосередньо до місць споживання.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.