Connect with us

Законодавство

Програма виховної роботи із засудженим складається не пізніше 30 днів з дня його прибуття до установи виконання покарань

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до Положення про відділення соціально-психологічної служби» від 19 серпня 2021 р. № 2924/5.

Змінами до Положення, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 4 листопада 2013 р. № 2300/5, визначено, що соціально-виховна та психологічна робота із засудженими здійснюється відповідно до індивідуальних програм, які складаються за результатами медичного обстеження, психодіагностики і психолого-педагогічного вивчення, кримінологічної, кримінально-правової характеристики, оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та реалізуються, в тому числі за допомогою програм диференційованого виховного впливу.

Ступінь виправлення засуджених визначається з урахуванням оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та стану реалізації індивідуальної програми соціально-виховної роботи із засудженим.

Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення проводиться згідно з методичними рекомендаціями, визначеними Міністерством юстиції України.

Читайте також: Тюрми оцінюватимуть за аналітичною картою

У результаті проведення оцінки ризиків визначаються криміногенні потреби засудженого, на мінімізацію яких спрямовуються цілі та заходи в межах індивідуальної програми соціально-виховної роботи із засудженим.

Індивідуальна програма соціально-виховної роботи із засудженим складається начальником відділення соціально-психологічної служби, до якого було розподілено засудженого.

Перша індивідуальна програма соціально-виховної роботи складається у термін не пізніше 30 днів з дня прибуття засудженої особи до установи виконання покарань. Вона повинна містити не більше чотирьох пріоритетних криміногенних потреб, до яких визначається по одній цілі соціально-виховної роботи із засудженими.

Пріоритетність криміногенних потреб та цілей соціально-виховної роботи визначається із урахуванням рівня мотивації засудженого стосовно кожної з актуальних криміногенних потреб, рівня ризику ймовірної шкоди життю та здоров’ю стосовно інших осіб. Окрім актуальних криміногенних потреб, в індивідуальній програмі можуть бути визначені цілі роботи, спрямовані на забезпечення нормального стану фізичного та психічного здоров’я особи засудженого, які прямо не пов’язані із ризиком вчинення повторного кримінального правопорушення засудженим, проте є важливою умовою забезпечення його прав та ресоціалізації.

До кожної цілі обираються заходи задля її досягнення та визначаються відповідальні особи, в тому числі засуджений, терміни для виконання кожного окремого заходу. Індивідуальна програма виконується протягом шести місяців з дня її складання.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Відеофіксація побачення із засудженим має бути такою, що не фіксує змісту розмови та документів

Кожні шість місяців індивідуальна програма соціально-виховної роботи із засудженим переглядається начальником відділення соціально-психологічної роботи, до якого розподілено засудженого, з метою визначення досягнутих результатів, рекомендацій щодо подальшої соціально-виховної роботи з засудженим, які вносяться у відповідний розділ Щоденника індивідуальної роботи із засудженим.

Кожні шість місяців здійснюється перегляд оцінки ризиків, під час якого враховуються отримані результати соціально-виховної роботи із засудженим за попередній період та інформація щодо факторів ризику засудженого. За результатами перегляду оцінки складається індивідуальна програма соціально-виховної роботи із засудженим на наступні шість місяців, яка може містити як нові цілі та заходи до них, так і передбачати продовження роботи над цілями, поставленими на попередньому етапі, та включати актуальні заходи на цей період.

З метою контролю результатів реалізації індивідуальних програм роботи із засудженими, фіксації соціально-виховних та психологічних заходів ведуться у кримінально-виконавчих установах – Щоденник індивідуальної роботи із засудженим, у виховних колоніях – Щоденник соціально-виховної роботи із засудженим неповнолітнім.

За наявності відповідної технічної можливості щоденник ведеться в електронній формі у Єдиному реєстрі засуджених та осіб, узятих під варту. У такому випадку ведення його у паперовій формі не вимагається.

Нагадаємо, засоби ресоціалізації засуджених визначатиме штучний інтелект.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до Положення про відділення соціально-психологічної служби
||
№ Документа: 2924/5
Дата прийняття: 19.08.2021
Дата набрання чинності: 03.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 20.08.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1099/36721
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Положення про відділення соціально-психологічної служби
||
№ Документа: 2924/5
Дата прийняття: 19.08.2021
Дата набрання чинності: 03.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 20.08.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1099/36721
Внутрішній номер документа: Немає