Програма виховної роботи із засудженим складається не пізніше 30 днів з дня його прибуття до установи виконання покарань - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Програма виховної роботи із засудженим складається не пізніше 30 днів з дня його прибуття до установи виконання покарань

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до Положення про відділення соціально-психологічної служби» від 19 серпня 2021 р. № 2924/5.

Змінами до Положення, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 4 листопада 2013 р. № 2300/5, визначено, що соціально-виховна та психологічна робота із засудженими здійснюється відповідно до індивідуальних програм, які складаються за результатами медичного обстеження, психодіагностики і психолого-педагогічного вивчення, кримінологічної, кримінально-правової характеристики, оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та реалізуються, в тому числі за допомогою програм диференційованого виховного впливу.

Ступінь виправлення засуджених визначається з урахуванням оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та стану реалізації індивідуальної програми соціально-виховної роботи із засудженим.

Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення проводиться згідно з методичними рекомендаціями, визначеними Міністерством юстиції України.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Тюрми оцінюватимуть за аналітичною картою

У результаті проведення оцінки ризиків визначаються криміногенні потреби засудженого, на мінімізацію яких спрямовуються цілі та заходи в межах індивідуальної програми соціально-виховної роботи із засудженим.

Індивідуальна програма соціально-виховної роботи із засудженим складається начальником відділення соціально-психологічної служби, до якого було розподілено засудженого.

Перша індивідуальна програма соціально-виховної роботи складається у термін не пізніше 30 днів з дня прибуття засудженої особи до установи виконання покарань. Вона повинна містити не більше чотирьох пріоритетних криміногенних потреб, до яких визначається по одній цілі соціально-виховної роботи із засудженими.

Пріоритетність криміногенних потреб та цілей соціально-виховної роботи визначається із урахуванням рівня мотивації засудженого стосовно кожної з актуальних криміногенних потреб, рівня ризику ймовірної шкоди життю та здоров’ю стосовно інших осіб. Окрім актуальних криміногенних потреб, в індивідуальній програмі можуть бути визначені цілі роботи, спрямовані на забезпечення нормального стану фізичного та психічного здоров’я особи засудженого, які прямо не пов’язані із ризиком вчинення повторного кримінального правопорушення засудженим, проте є важливою умовою забезпечення його прав та ресоціалізації.

До кожної цілі обираються заходи задля її досягнення та визначаються відповідальні особи, в тому числі засуджений, терміни для виконання кожного окремого заходу. Індивідуальна програма виконується протягом шести місяців з дня її складання.

Читайте також: Відеофіксація побачення із засудженим має бути такою, що не фіксує змісту розмови та документів

Кожні шість місяців індивідуальна програма соціально-виховної роботи із засудженим переглядається начальником відділення соціально-психологічної роботи, до якого розподілено засудженого, з метою визначення досягнутих результатів, рекомендацій щодо подальшої соціально-виховної роботи з засудженим, які вносяться у відповідний розділ Щоденника індивідуальної роботи із засудженим.

Кожні шість місяців здійснюється перегляд оцінки ризиків, під час якого враховуються отримані результати соціально-виховної роботи із засудженим за попередній період та інформація щодо факторів ризику засудженого. За результатами перегляду оцінки складається індивідуальна програма соціально-виховної роботи із засудженим на наступні шість місяців, яка може містити як нові цілі та заходи до них, так і передбачати продовження роботи над цілями, поставленими на попередньому етапі, та включати актуальні заходи на цей період.

З метою контролю результатів реалізації індивідуальних програм роботи із засудженими, фіксації соціально-виховних та психологічних заходів ведуться у кримінально-виконавчих установах – Щоденник індивідуальної роботи із засудженим, у виховних колоніях – Щоденник соціально-виховної роботи із засудженим неповнолітнім.

За наявності відповідної технічної можливості щоденник ведеться в електронній формі у Єдиному реєстрі засуджених та осіб, узятих під варту. У такому випадку ведення його у паперовій формі не вимагається.

Нагадаємо, засоби ресоціалізації засуджених визначатиме штучний інтелект.

Законодавство

Причини інвалідності дітей від вибухів визначатимуть на підставі витягів з ЄДРСР

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 7 Положення про лікарсько-консультативну комісію» від 11 жовтня 2021 р. № 1057, якою до пункту 7 додано підпункт 10 про те, що лікарсько-консультативні комісії встановлюють причинний зв’язок інвалідності у дітей, які стали дітьми з інвалідністю внаслідок поранення чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухонебезпечних предметів, на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформованого не пізніш як за три місяці до звернення законного представника дитини із заявою про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, висновки щодо дітей, які отримали інвалідність внаслідок вибухів, надсилатимуть органам соцзахисту в 3-денний строк.

Читати далі

Законодавство

Договір про медичне обслуговування – за новою типовою формою

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Національну службу здоров’я України та Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» від 6 жовтня 2021 р. № 1067, якою передбачено, що Національна служба здоров’я України відповідно до покладених на неї завдань здійснює заходи з перевірки дотримання надавачами медичних послуг умов договорів про медичне обслуговування населення шляхом здійснення моніторингу у спосіб, передбачений у Типовій формі договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

У зв’язку з цим, Типову форму договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410, викладено у новій редакції.

Нагадаємо, профілактичні щеплення молодший медперсонал робитиме без участі лікаря

Читати далі

Законодавство

Дипломи про фахову передвищу освіту мають бути не дорожчі 3 % прожиткового мінімуму

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про граничну вартість документів про здобуття фахової передвищої освіти, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету» від 11 жовтня 2021 р. № 1058, якою встановлено, що гранична вартість вказаних документів, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету, не повинна перевищувати 3 відсотки прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого відповідно до законодавства на 1 січня року видачі такого документа.

Нагадаємо, нові норми часу для планування та обліку навчальної роботи в закладів фахової передвищої освіти

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про затвердження Змін до Положення про відділення соціально-психологічної служби
||
№ Документа: 2924/5
Дата прийняття: 19.08.2021
Дата набрання чинності: 03.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 20.08.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1099/36721
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Про затвердження Змін до Положення про відділення соціально-психологічної служби
||
№ Документа: 2924/5
Дата прийняття: 19.08.2021
Дата набрання чинності: 03.09.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 20.08.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1099/36721
Внутрішній номер документа: Немає