Connect with us

Законодавство

Процедуру надання статусу учасника бойових дій автоматизують

Published

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо автоматичного надання статусу учасника бойових дій № 9636.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту, за даними Міністерства оборони України, починаючи з 24 лютого 2022 р. та станом на серпень 2023 р. лише 95 846 осіб, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, отримали статус учасника бойових дій.

Це вкрай низький показник, оскільки процедура надання статусу учасника бойових дій сьогодні є складною та довготривалою, зокрема через велику кількість потрібних документів та бюрократичних процедур. А це, у свою чергу, ускладнює інтеграцію військовослужбовців до цивільного життя, а також унеможливлює отримання певних пільг та підтримки з боку держави.

Читайте також: Учасники війни проти рф отримають право на податкову соціальну пільгу

З огляду на це, змінами до ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пропонується встановити, що військовослужбовцям Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, автоматично надається статус учасника бойових дій, незалежно від терміну їх участі у таких заходах.

Підставою для надання автоматичного статусу учасника бойових дій зазначеним особам є довідка про нарахування та виплату додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу безпосередньої участі у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Нагадаємо, Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.