Connect with us

Законодавство

Судді ліквідованого Верховного Суду України працюватимуть у Верховному Суді

Опубліковано

Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок № 359/0/15-23, у якому підтримала проект Закону № 5456-д з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Метою законопроекту є приведення положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 р. № 2-р/2020, а також усунення інституційного дуалізму щодо подальшого функціонування найвищої інстанції судової гілки влади в Україні – Верховного Суду, врегулювання питання продовження суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів.

Законопроектом визначається, що судді ВСУ продовжують здійснювати свої повноваження як судді ВС відповідної спеціалізації до звільнення або припинення їх повноважень з підстав, визначених Конституцією України. Судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України можуть бути переведені до апеляційних чи місцевих судів.

Читайте також: Суддів позбавлять доплат за перебування на адміністративній посаді

«Запропонований механізм продовження повноважень суддів ВСУ як суддів ВС, дасть змогу вирішити питання збереження гарантій суддів ВСУ, які є основною передумовою функціонування самостійної й авторитетної судової влади, здатної забезпечити об’єктивне та безстороннє правосуддя. Рада також підтримує положення законопроекту, яким передбачено продовження кар’єри суддів вищих спеціалізованих судів», – прокоментували у ВРП.

У консультативному висновку акцентовано, що реалізація положень законопроекту потребуватиме додаткових видатків з Держбюджету. Цей аспект має бути врахований при прийнятті законопроекту, оскільки судова система на сьогодні перебуває у стані недофінансування.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.