Connect with us

Законодавство

Усунути інструкції та часові ліміти під час надання адвокатом безоплатної допомоги пропонує депутат Юрченко

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11291, поданий нардепом Олександром Юрченком, виключеним з фракції Слуг народу у 2020 році після його затримання на хабарі. 

Змінами до ст. 25 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» він пропонує визначити, що суб’єкт надання безоплатної вторинної правничої допомоги має право на:

Читайте також: Пропонується не надавати безоплатну правничу допомогу у зупинених кримінальних провадженнях

– належну та своєчасну оплату діяльності з надання безоплатної вторинної правничої допомоги, що включає отримання винагороди у повному розмірі відповідно до фактично-наданих послуг, обсяг надання яких підтверджується актами надання безоплатної вторинної правової допомоги та відшкодування витрат, пов’язаних з наданням правничої допомоги.

При цьому будь-яке втручання в порядок надання адвокатом правничої допомоги, в тому числі шляхом встановлення типових стратегій, інструкцій, лімітування годин на вчинення правничої допомоги адвокатом (так сформульовано у тексті – ред.) пропонує заборонити.

У розділі фінансово-економічного обґрунтування Пояснювальної записки до законопроекту, яка складає одну сторінку тексту, його ініціатор запевняє, що його реалізація не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України. 

Виглядає так, що ініціативному Юрченку явно зраджує логіка, адже очевидно, що відсутність обмежень витрат часу на надання правничої допомоги за умови її погодинної оплати неминуче призведе до збільшення витрат на неї. 

 

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.