Connect with us

Законодавство

Відновлення повноцінного державного нагляду у сфері охорони і гігієни праці

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці» № 8045.

Запропоновано внести такі зміни:

  1. конкретизувати норми ст. 260 КЗпП України та ст. 38 Закону України «Про охорону праці»,  що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, гігієни праці, у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку, а також з урахуванням оптимізації системи центральних органів виконавчої влади 2014 року (стосовно покладання на Держпраці функцій з реалізації державної політики у сфері гігієни праці);
  2. у ч. 4 ст. 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначити, що здійснення заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, охорону та гігієну праці, зайнятість населення та державного гірничого нагляду буде здійснюватися у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами;
  3. у ст. 52 Закону України «Про зайнятість населення» частину першу цієї статті після слів «контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення» доповнити словами «у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».

За твердженням ініціатора – Кабінету міністрів України –  проект розроблений з метою відновлення повноцінного державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці, гігієну праці відповідно до вимог Конвенцій Міжнародної організації праці, а його прийняття забезпечить неухильне дотримання прав людини у процесі її трудової діяльності, дасть можливість продовжити роботу у налагодженні співпраці з міжнародними партнерами та покращить імідж України в світовому товаристві.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.