Connect with us

Законодавство

Всі проекти житлових і громадських будівель мають включати захисні споруди

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило проект нових державних будівельних норм «Захисні споруди цивільного захисту» (ДБН В.2.2-5:2023), який встановлює вимоги до проектування та будівництва нових захисних споруд, а також реконструкції та капітального ремонту вже існуючих.

Згідно з цими нормами всі проекти відбудови житлових і громадських будівель, у тому числі, шкіл, лікарень, садочків повинні передбачати наявність правильно облаштованих захисних споруд.

Всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, в тому числі, фізичної безбар’єрності, зокрема такі споруди мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості облаштування пандуса рекомендується застосовувати підйомні пристрої та механізми.

Читайте також: Три місяці на погодження паспорта безпеки з дня внесення об’єкта критичної інфраструктури до Реєстру

Також у захисних спорудах повинні бути облаштовані системи візуальної й тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.

Під час нового будівництва обов’язковим є облаштування мінімум одного універсального санітарно-гігієнічного приміщення на кожні 200 осіб.

Протягом місяця проект ДБН буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проектування будівель.

Нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 р. До цього часу Мінінфраструктури надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та їх впровадження на практиці.

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.