Connect with us

В світі

Угорщина визнана найкорумпованішою країною ЄС

Опубліковано

Угорщина визнана країною з найгіршими показниками корупції в державному секторі в ЄС.

Як повідомляє Politico з посиланням на звіт Transparency International, Угорщина, Болгарія і Румунія, які набрали від 42 до 46 балів зі 100, значно відстають від трійки кращих скандинавських країн ЄС.

Найкращою у своєму класі стала Данія (90 балів), за нею йдуть Фінляндія (87 балів) і Швеція (83 бали). При тому Люксембург, Великобританія та Австрія значно знизили свої оцінки з 2017 року, а Ірландія — єдина країна-член ЄС, чиї оцінки покращилися. Молдова, яка отримала в червні минулого року статус кандидата в члени ЄС, також поліпшила свій результат.

Читайте також: Нова кваліфікуюча ознака корупційних злочинів – вчинення в умовах воєнного або надзвичайного стану

Росія, яка набрала 28 балів, має один з найнижчих результатів у Східній Європі, а її повномасштабне вторгнення в Україну в лютому минулого року є «яскравим нагадуванням про загрозу, яку корупція і відсутність підзвітності уряду становлять для глобального миру і безпеки». Про це йдеться в опублікованому разом зі звітом прес-релізі. Оцінка України трохи вище (33), але в звіті зазначено, що країна «проводить важливі реформи і неухильно поліпшується» з початку війни.

Індекс використовує дані опитування, засновані на інтерв’ю з експертами та бізнесменами з різних джерел (включаючи Світовий банк та світовий економічний форум), щоб класифікувати 180 країн світу відповідно до їх передбачуваного рівня корупції за шкалою від 0, що означає високий рівень корупції – до 100.

Угорщина, яка є членом ЄС, неодноразово критикувала санкції ЄС щодо Росії, заявляючи, що вони не змогли істотно послабити Росію, проте можуть знищити європейську економіку.

Читайте також: Довічне позбавлення волі з конфіскацією за корупційні злочини під час воєнного або надзвичайного стану

Орбан неодноразово відмовлявся ввести санкції проти РФ, а також саботував допомогу Україні. 30 листопада 2022 року Єврокомісія заявила, що заморожує фінансування Угорщини через корупцію в уряді Орбана. Станом на 20 січня 2023 року Угорщина заблокувала 500 мільйонів євро військової підтримки ЄС Україні.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.