Connect with us

В Україні

Мінсоцполітики опублікувало роз’яснення щодо житлових субсидій

Дата публікації:

Міністерство соціальної політики України роз’яснює, що головною програмою соціальної підтримки на оплату житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій – держава компенсує громадянам з низькими доходами витрати на оплату житлово-комунальних послуг, що перевищують визначену для домогосподарства обов’язкову частину платежу, яка залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.

Станом на сьогодні розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою, чим забезпечується принцип соціальної справедливості ‒ що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 6 серпня 2014 р. № 409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи споживання послуг, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Для призначення житлової субсидії у загальному випадку необхідно подати лише два документи – заяву і декларацію, які подаються до уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадової особи центру надання адміністративних послуг.

Іншу інформацію, необхідну для призначення житлової субсидії, органи соціального захисту населення отримують за запитами від Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України, МВС, органів місцевого самоврядування та підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.

Житлова субсидія призначається у розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкової частини платежу, визначеної для домогосподарства.

Повідомляється, що наразі субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримує близько 3 млн домогосподарств.

Також Мінсоцполітики надало роз’яснення щодо нормативів, які використовуються при розрахунку субсидії, та розрахунку житлової субсидії, кому призначається і в яких випадках не призначається.

В Україні

Першочергового вакцинувати нотаріусів закликає НПУ

Опубліковано

on

Нотаріальна палата України звернулася до Прем’єр-міністра України та Міністра охорони здоров’я із проханням включити нотаріусів до пріоритетних груп ризику, які підлягають першочерговій вакцинації від коронавірусу COVID-19.

НПУ звернула увагу, що на сьогодні нотаріат функціонує як об’єкт критичної інфраструктури, тому нотаріусів потрібно віднести до професійної групи ризику, адже вони в період дії карантину щодня контактують із хворими та потенційно хворими на COVID-19, забезпечуючи вчинення нотаріальних дій, які є життєво необхідними як для кожної людини окремо, так і в цілому для держави.

«Нотаріуси відносяться до професійних груп ризику поряд із вчителями, медиками, працівниками критично важливих структур державної безпеки, поліції, військовими, силовиками тощо. В умовах пандемії та карантинних обмежень нотаріат виступає одним із основних гарантів стабільної системи захисту прав та законних інтересів громадян і бізнесу», – резюмували в НПУ.

Читати далі

В Україні

Україна стала повноправним членом Міжнародної організації законодавчої метрології

Опубліковано

on

Мінекономіки отримало офіційне повідомлення від Міністерства закордонних справ Французької Республіки про набуття Україною з 3 квітня 2021 р. статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

Набуття повноправного членства дозволить Україні:

– голосувати у всіх засіданнях організації та брати участь у роботі технічних комітетів, розробці нових документів, а також вносити пропозиції до Стратегії організації;

– брати участь у системі сертифікації OIML.

Сертифікати визнаються усіма державами-членами організації, зокрема державами-членами ЄС, країнами Північної та Південної Америки, Африки та Азії.

«Повноправне членство дозволить національним виробникам засобів вимірювальної техніки поставляти свою продукцію на ринки держав-членів організації без проведення додаткових процедур їх оцінювання. Крім того, набуття Україною членства в OIML є важливим для виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також суттєвим кроком на шляху до укладання «промислового безвізу», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Читати далі

В Україні

Бізнес може оцінити роботу закордонних дипломатичних установ України

Опубліковано

on

Міністерство закордонних справ України запровадило систему оцінки бізнесом якості роботи закордонних дипломатичних установ України на економічному напрямку.

«Відтепер українські підприємства можуть заповнити анкету для надання детального відгуку про роботу посольства чи консульства України в економічній сфері», – прокоментував заступник міністра закордонних справ України та керівник напряму цифрової трансформації МЗС Дмитро Сенік.

Представники бізнесу мають можливість оцінити якість та оперативність опрацювання своїх запитів за 10-бальною шкалою. Також експортери можуть поділитися враженнями від співпраці з дипломатичною установою та надіслати пропозиції щодо покращення роботи з просування економічних інтересів України.

Форма для оцінювання доступна за посиланням.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram