Connect with us

Законодавство

Скорочення кількісного складу Верховного суду

ВРУ вирішила запровадити зміни до функціональності Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), Вищої ради правосуддя (ВРП). Проект передбачає кількісне зменшення складу Верховного суду.

Під час першого читання  12 вересня проект Закону №1008 «Про зміну законопроектів суддівського самоврядування» (а саме про очищення влади, судоустрій, статус суддів і про Вищу раду правосуддя) підтримали народні депутати конституційною більшістю (у кількості 238 осіб).

Документ передбачає внесення змін щодо застосування люстрації на ВККС і Державну судову адміністрацію. Під дію нових норм потрапляють члени вищеназваних організацій, які займають посади з 21.11.2013 по 19.05.2019 не менше одного року.

Документ регламентує зменшення кількості членів Верховного суду до 100 суддів з 200.

Як і раніше, ВККС буде займатися екзаменаційним порядком відбору суддів, однак всі дії стверджує ВРП.

ВРП проводить конкурсний відбір представників Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Чисельність посад ВККС планується зменшити до 12 осіб (раніше було 16). До комісії будуть входити:

  • 3 людини від Ради суддів України;
  • 3 експерта, які пропонуються міжнародними асоціаціями по боротьбі з корупцією.

Нововведення передбачають збільшення підстав щодо звільнення членів ВККС. Наприклад, нехтування посадовими обов’язками, негідна поведінка, недотримання норм професійної етики.

Питанням звільнення членів ВККС буде займатися безпосередньо Вища рада правосуддя замість спеціальної комісії.

Нові положення передбачають створення комісії з питань професійної етики і доброчесності. Її формує ВРП на основі власних представників та міжнародних експертів.

Законодавство

Ввезення продуктів тваринництва – за новими формами міжнародних сертифікатів

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для обговорення проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження форм міжнародних сертифікатів».

Проектом передбачено затвердження 67 форм міжнародних сертифікатів, які засвідчують здоров’я тварини та/або безпечність харчового продукту, корму, сіна, соломи або побічного продукту тваринного походження.

Зазначені форми регулюватимуть ввезення (пересилання) на територію нашої держави деяких продуктів, зокрема:

  • переробленого тваринного білка, включаючи суміші та продукти (за винятком кормів для домашніх тварин), які містять такий білок, не призначеного для споживання людиною;
  • свіжого м’яса (включаючи подрібнене (січене) м’ясо) свійської великої рогатої худоби (включаючи види Bubalus, Bison та їх помісі) призначеного для споживання людиною;
  • молока, продуктів на основі молока та продуктів, отриманих із молока  не призначених для споживання людиною;
  • свіжого м’яса (включаючи подрібнене (січене) м’ясо) свійських овець (Ovis aries) та кіз (Capra hircus), призначеного для споживання людиною;
  • свіжого м’яса (включаючи подрібнене (січене) м’ясо) свійських свиней (Sus scrofa), призначеного для споживання людиною;
  • консервованих кормів для домашніх тварин.

Долучитись до обговорення проекту постанови «Про затвердження форм міжнародних сертифікатів» можна на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Читати далі

Законодавство

Нульова ставка податку на доходи для молоді

Комітет з питань молоді і спорту підтримав проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння працевлаштуванню молодих спеціалістів та внутрішньо переміщених осіб, зупиненню відтоку українських спеціалістів за кордон» № 2250-1.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, якими, зокрема, встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб платників податків, які не досягли 27-річного віку.

Також передбачається звільнення від оподаткування прибутку підприємств та організацій, у яких протягом звітного періоду кількість внутрішньо переміщених осіб та/або осіб, які не досягли 27-річного віку, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків працівників за умови, що фонд оплати праці таких осіб становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці; а також звільнення від сплати єдиного податку платників другої – четвертої груп, які відповідають вищезазначеним критеріям.

За результатами обговорення у Комітеті зазначили, що при встановленні пільг мають бути визначені певні обмеження, а саме – максимальна сума доходу платників податків віком до 27 років, що звільняється від сплати податку на доходи фізичних осіб.

Читати далі

Законодавство

На погану якість дороги можна скаржитися у Waze

Міністерство інфраструктури України запустило пілотний проект співпраці з GPS-навігатором Waze, куди користувачі зможуть поскаржитися на погану якість покриття чи стан дороги.

«Відтепер всі скарги на автошляхи від користувачів програми збираються в єдину базу, яка доступна для дорожньої служби в режимі реального часу. Таким чином відомство зможе зібрати максимально повну інформацію про стан покриття по всій країні. А також оперативно отримувати повідомлення про ожеледицю чи обмеження в русі через аварії і реагувати на них. Вся інформація подається з точними GPS-координатами, а також з фотографіями та коментарями від водіїв, якщо останні їх додали», – повідомили у прес-службі Мінінфраструктури.

Наразі, проект тестується у Львівській та Дніпропетровській областях.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.